Näo sümmeetria

Täiesti sümmeetrilisi nägusid kohtab harva kuigi neid peetakse atraktiivsemateks ja seostatakse hea füüsilise vormi ning heade geenidega.
Meie kehas ja meie näos on kõik omavahel seotud. Seega väide, et iga kehas olev tasakaalutus võib põhjustada asümmeetriat ja kortse ka meie näos, on kindlasti tõsi.
Asümmeetria põhjused võivad olla nii geneetilised kui meie igapäevastest harjumustest tulenevad. Kui tegu on harjumustest tuleneva asümmeetriaga, saame oma harjumusi muutes muuta ka nägu sümmeetrilisemaks.
Mõelge oma magamisasendile, sellel kuidas te telefoniga räägite või kumma suupoolega mälute. Ka kehahoiak ja vanusest tulenevad faktorid mõjutavad näo sümmeetrilisust.
Loomulikult on oluline osa ka meie iseloomul ja emotsioonidel selles kuidas me välja näeme. Parem ajupool, mis on seotud emotsioonide ja loovusega kontrollib meie vasakut näopoolt. Samal ajal kui vasak ajupool, mis ratsionaalsuse ja loogilise mõtlemisega seotud, kontrollib näo paremat poolt.
Kui suuri silmaga nähtavaid erisusi näopoolte vahel pole, saab siiski välja selgitada
– kas sinu silmad on ühesuurused
– kas kulmud on ühekõrgusel
– kas sinu nina on sirge või ühele poole viltu
– kas sinu suunurgad on samal kõrgusel
– kas lõuajoon on mõlemal küljel ühesugune

Leidsid erinevusi? Saad minna veelgi kaugemale ja eraldada fotol näopooled. Sama näopoole peegelpilti asetades või üllatusega avastada, et sinus on peidus lausa mitu nägu. Vasaku näopoole nägu peegeldab meie naiselikumat poolt ja parema näopoole nägu meie maskuliinsemat, tööeluga seonduvat poolt.

 

 

Näojooga harjutuste ja igapäevastele harjumustele tähelepanu pööramisega on võimalik näo sümmeetriat parandada.
Arvukad harjutused mõjutavad kõiki meie näolihaseid parandades näo vereringet ja lõdvestades lihaste pinget.

Ebasümmeetrilisuses iseenesest ei ole midagi halba, see annab meile meie isikupära ja sarmi ja on kindlasti põhjuseks miks meid armastatakse just sellisena nagu me oleme.