Näonaha niisutamine

Me kõik oleme unikaalsed ja erilised. Unikaalne ja eriline on ka meie (näo)nahk. See, mis mõjub minu nahale hästi ei pruugi tulemust anda sinu naha puhul. Päris kindlasti aga võib öelda, et naha eest hoolitsemine peaks olema järjepidev ning toimuma nii sees- kui välispidiselt.

Kõigi niisutusprotsesside aluseks on puhta vee joomine. Vee joomise olulisuse kohta saad mõtteid lugeda siit https://näojoogameetod.ee/vesi/

Olulised naha seisukorra mõjutajad on ka näohooldustooted, toitumine, uni, hormonaalsed muutused meie kehas, ravimid, soolestiku seisund  ja stress.

Minu viimase paari aasta lemmik “ilutoode” on näoniisutus-sprei mida on kodus lihtne valmistada.

Naha kaudu toimub niiskuse kadu. Eriti keskküttega või konditsioneeritud ruumides aga ka palava ilmaga. Niiskusvaene nahk on vähem elastne. See omakorda on hea võimalus joonte ja kortsukeste tekkeks. Kuiv või niiskusvaene nahk on tundlikum, ebaühtlasema jumega, ketendav või kare. Üllatuslikult vajab lisaniisutust ka rasune nahk. Suur rasueritus võib viidata hoopis niiskusvaesele nahale.

Minu näoniisutaja oluline koostisosa on taimne glütseriin. Taimne glütseriin tõmbab õhust niiskust ning seob ja säilitab seda nahal.

Taimsel glütseriinil on pehmendav ja niisutav toime. Glütseriini puhtal kujul ei ole soovitatav nahal kasutada. Küll aga lahustub see vees.

Vaja läheb:

100 ml destilleeritud vett

2-3 tl taimset glütseriini

10-15 tilka eeterlikke aroomiõlisid. Nahale on head näiteks geraaniumi, sidrunheina, lavendli, kopaiiva, frankincense jpt õlid.

NB! leia puhtaimad õlid, sest läbi naha imendub u 60% kõigest mis sinna kanda

 

Kuidas teha: kalla destilleeritud vesi (klaasist) spreipudelisse, lisa taimne glütseriin ja aroomiõli (või mitme aroomiõli segu).

Loksuta ja niisutaja ongi valmis!

Võid seda näole piserdada lausa mitmeid kordi päevas kui tunned, et nahk on kuiv ja vajaks turgutust.