Vee joomine on ülioluline. Vesi uhub ainevahetusprotsessis tekkivad jääk- ja mürkained organismist välja ja parandab naha seisukorda.

Võib mõelda, et sellest teemast räägitakse palju ja mida uut see informatsioon annab. Sa võid juba praegu juua palju vett aga küsimus on kuidas ja millist vett sa jood – külma? Jääkuubikutega? Toasooja?

Kui soovid endale nooruslikku ja suurepärase jumega nahka, soovitab Näojoogameetodi looja Fumiko Takatsu juua hoopis kuuma vett.

Kuum vesi on hea nii sinu näole kui kehale ja lõppkokkuvõttes ka sinu vaimule.

Miks ikkagi kuuma vett? See on üks lihtsamaid saladusi noorusliku näo ja puhta naha hoidmiseks ning ka kehakaalu kaotamiseks. Isegi nõudepesumasin kasutab kuuma vett, et rasvastest nõudest võitu saada. Sama on ka näo ja keha puhastamisega seestpoolt.

Hommikul ärgates on hea tühja kõhu peale klaas kuuma vett juua. Aeglase soolestiku puhul võib see klaasitäis imet teha. Enne kui keha uue toiduga täita, on see hea vanadest jääkidest puhastada. Puhas soolestik tähendab ka puhast nahka.

Teine hea aeg kuuma vee joomiseks on õhtul enne voodisse minekut. Paljud ei soovi enne magama jäämist vett juua, et vältida öösel tualetti minemist ja sellega oma une häirimist. Üllatuslikult ei tähenda õhtul kuuma vee joomine tingimata öist ärkamist. See on pigem nagu kogu keha „nõudepesu” samal ajal kui sa magad.

Vesi suurendab vitaalsust, energiataset, kontsentratsiooni, vastupidavust ja viib väiksemale vastuvõtlikkusele kurnatuse ning ärevuse vastu. Vesi aitab kaasa energia liikumisele kehas ja kuuma vee mõju on kordades suurem. Kuum vesi  lõdvestab keha, parandab vereringet ja tulemuseks on parem jume. Mis võiks olla vajalikum kui keha lõdvestamine enne uinumist kui puhkust vajavad nii vaim kui füüsis?

Kuidas on aga külma või koguni jääkülma veega? Maitseb ju selline vesi eriti hästi sooja ja kuuma ilmaga. Külm vesi on kehale stressoriks ja häirib energiavoogu kehas, sest keha peab tekitama juurde energiat joodud vee soojendamiseks kehatemperatuurini ja tulemuseks on see, et sa tunned veel suuremat palavust ja väsimust. On arvamus, et kuuma vee joomine vähendab kuumust kehas ja annab sulle rohkem energiat.

Paljud meist tunnevad pealelõunasel ajal energia langust kehas ja leevendavad seda tassi kohviga. Miks mitte järgmisel korral juua tass kuuma vett ja tunnetada kuidas sinu keha reageerib?