Tumedad silmaalused

Käesolev kirjutis põhineb ainult praktikute kogemustel mida soovin jagada.

Kui probleem ei kao soovitan konsulteerida oma perearstiga.

Tumedad silmaalused valmistavad paljudele muret ja isegi kui me teaksime nende täpset põhjust, lepime sageli olukorraga midagi ette võtmata.

Eristatakse kolme tüüpi tumedaid silmaaluseid – musti, pruune ja siniseid. Tegelikult leiab Internetist ka mustjaspruune ja lillakaspunaseid liigitusi aga mina jään eelpoolmainitud kolme juurde.

Mustad silmaalused

selle peamiseks tekkepõhjuseks on vanusega kaasnev nahaaluse koe mahu vähenemine, mis võib tekitada mulje sissevajunud silmadest.

Et kindlaks teha kas sinu silmaalused on just seda tüüpi, katseta kas üles vaadates tumedus silmade all väheneb või koguni kaob.

Lahenduseks on silmaaluste lihaste treenimine neid stimuleerides ja tugevdades

Pruunid silmaalused

selle peamine tekkepõhjus on pigmentatsioon.

Et kindlaks teha kas sinu silmaalused on just seda tüüpi, katseta kas silmaaluste nahka külje suunas tõmmates tumedus silmade all väheneb või kaob.

Laheduseks on C-vitamiini sisaldava seerumi või kreemi kasutamine ja munakoore membraanidest mask silmaalustele

Sinised silmaalused

selle peamiseks põhjuseks on halb näo vereringe, uneprobleemid aga samuti ka alkohol ja suitsetamine.

Kui üles vaatamisel ja silmaümbruse naha külje poole tõmbamisel eelpool mainitud muutust ei toimu, on sinu silmaalused just seda tüüpi.

Lahenduseks vaata üle oma elustiil ja päevane veetarbimine. Harjutusena on parim Suur-O ja alaseljamassaaž neerude stimuleerimiseks

 

Lisaks sellele, et magate piisavalt, tarbite küllaldaselt vett (soovitavalt sooja) ja väldite silmade hõõrumist tahan teiega jagada lihtsaid koduseid nippe tumedate silmaaluste vähendamiseks.

 

  1. värske kurk

kurgil on poore ahendavad ja nahka trimmivad omadused, samuti nahka „pleegitav” mõju. Lõika kurgiviilud ja hoia neid 30 minutit külmikus. Aseta silmade alla ja hoia u. 10 minutit. Võid jaheda veega näo üle loputada. Korda protseduuri kord päevas ühe nädala jooksul.

  1. tomat ja sidrun

tomatite nahka „pleegitav” mõju+ sidruni C-vitamiini sisaldus aitavad turgutada silmaalust nahka ja muuta selle  säravamaks.

Sega teelusikatäis tomatist pigistatud mahla teelusikatäie sidrunimahlaga. Määri silmaalustele ja hoia u. 10 minutit. Loputa nägu jaheda veega. Korda protseduuri kord päevas ühe nädala jooksul.

  1. teekotikesed

tees sisalduvad antioksüdandid ja kofeiin aitavad kahandada veresooni ja vähendada vedeliku ladestumist kudedesse. See aitab vähendada turset silmade all. Tees sisalduvad tanniinid aga vähendavad tumedaid plekke.

Niisuta teekotikesi vees ja aseta need 30 minutiks külmikusse. Aseta külmad teekotid silmade alla ja hoia 10-15 minutit. Loputa jaheda veega. Korda protseduuri kord päevas paari nädala jooksul.

  1. piparmündilehed

piparmündilehed võivad põhjustada kipitustunnet silmade all mis on sarnane piparmünti sisaldava huulepalsami tekitatud tundele huultel. Kipitustunne parandab silmadealust vereringet ja vähendab tumedaid silmaaluseid.

Purusta mõned piparmündilehed ja aseta need silmade alla. Hoia u. 5 minutit ja loputa nägu jaheda veega üle. Kui soovid pigem pastataolise konsistentsiga segu, lisa mett või oliiviõli. Korda protseduuri kord päevas ühe nädala jooksul.

  1. eeterlikud õlid

sega 12 tilka meelepärast õli (sidrun, küpress, rosmariin, geraanium) u. 30 ml baasõliga ja määri tumedatele silmaalustele. Õlidest võib valida oma lemmiku allolevatest:

sidrun – naturaalne nahatoonik, „valgendab” tumedaid plekke ja ühtlustab jumet

küpress – trimmib turses nahka, ahendab veresooni ja hajutab tumedaid ringe silmade all

rosmariin – põletikuvastane, aitab vähendada turset ja paistetust silmade all, diureetilise mõjuga

geraanium – põletikuvastane, naharakke uuendava toimega, nahatooni ühtlustav

Korda protseduuri kord päevas ühe nädala jooksul.