Veepladistaja

See ilunipp väärib jagamist ja järgi tegemist. Lisaks mitmetele kasuteguritele on Veepladistaja ka lihtsasti teostatav.

See seisneb näo jaheda või külma veega pritsimises 100 korda järjest. Vett võib pritsida kausist või kraanist veejoa all.

Kui tead, et sinu näo veresooned on haprad ja otse naha all, ole ettevaatlik eriti (jää) külma vee puhul ja kuula oma keha.

Milles seisneb külma veega näo pritsimise kasutegur?

Kui teed seda protseduuri õhtul peale näo puhastamist, aitab vesi eemaldada nahalt näopuhastustoodete jäägid. Külm vesi tekitab väikeste veresoonte kokku tõmbumise, millele organism reageerib kudede ainevahetuse intensiivistumisega. Naha väikeste veresoonte verevarustus paraneb. Need laienevad, nahk muutub punakamaks ja  võib tunda soojust.

Hommikul seevastu aitab jaheda veega näo pritsimine eemaldada öö jooksul naha poolt eritatud üleliigse loomuliku rasu ehk seebumi ja näo pesemine seebi või näopuhastusgeeliga ei olegi vajalik. Lisaks ahendab jahe vesi ka poore.

Üks kasutegur külma veega näo pritsimisel (pesemisel) on veel – uitnärvi ergutamine.

Uitnärv on kümnes peaajunärv, peaaju pikim närv meie kehas, mis saab alguse piklikajust, väljub koljuõõnest ja kulgeb mõlemalt poolt kaela üle rinna kõhuõõnde. Mõjutab kilpnääret, neelu, kõri, südamelihast, bronhe, kopse, söögitoru, magu, maksa, neere, peensoolt, jämesoolt, kõhunääret, põrna, kusepõit ja suguelundeid.

Uitnärv annab meile võime sügavalt lõdvestuda ja ohu korral kiiresti reageerida. Mõjutab meie sisemist tasakaalu, stressitaset, hingamist, rääkimist, südamelöökide sagedust ja tugevust ning higistamist.

Lisaks külma veega näo pesemisele aktiveerivad uitnärvi veel mantrate ümisemine, sügav hingamine, korras soolestik, meditatsioon ja vilistamine.

Veepladistaja oma ilurutiini osaks võtmine on igati kasulik ja põhjendatud.

Võib veel küsida, et miks just 100 korda pritsida? Loomulikult ei ole ilmtingimata kohustuslik just 100 korda pritsida aga olen kindel, et kui sa selle järgi proovid, on 100 korda just paras, et nägu saaks soovitud moel mõjutatud.